KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13955003
nr 1395 5003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 14/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 maj 2021
kl 18:26:30
250 kr
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar Thelander
nr 1395 5003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 600 kr |
måndag 3 maj 2021 |
Pär Gunnar Thelander